PAUL MEYER

Paul Meyer, 1982’de 17 yaşındayken kazandığı prestijli yarışmalarıyla yaptığı göz kamaştırıcı ilk çıkışından bu yana, asla şaşırtmadı.
Çok genç yaşta olağanüstü bir enstrümantalist olarak kabul gören Mayer’in parlak kariyeri, dünyanın en ünlü konser salonlarda Benny Goodman, Isaac Stern, Rostropovitch, Jean-Pierre Rampal, Martha Argerich, Yuri Bashmet, Gidon Kremer, Yehudi Menuhin, Yo-Yo Ma ve Emmanuel Ax. gibi dünyanın en iyi müzisyenleri ile sahne alarak ilerledi.

Paul Meyer, bir klarnetçi olarak solist, oda müziği sanatçısı ve öğretmen olarak bilinir. Yakın tarihin en önemli bestecilerinden bazıları, K.Penderecki, G.Kühr, M.Jarrell, Q. Chen, L.Berio, E.Canat de Chizy ve T.Escaich de dahil olmak üzere onun için eserler yazmıştır. Pierre Boulez ve Luciano Berio ile karşılaşması, çağdaş besteciler tarafından onun için yazılan konçertoların yaratımı sayesinde klarnet enstrüman repertuarının geliştirilmesinde belirleyici rol oynamıştır.

Meyer dünyaca ünlü klarnetçi olarak kendisine eşsiz bir rol kazandıran performans becerilerini sürdürürken bir yandan hızla orkestra şefliğine yöneldi. Yoğun orkestra deneyimi, eserler üzerindeki derin anlayışı kısa sürede en büyük senfoni ve oda orkestralarını yönetmesi için önünü açtı.

Radio France Filarmoni Orkestrası, Nice Filarmoni, Brüksel Filarmoni, Kraliyet Flaman Filarmoni, Hamburg Senfoni, Bilbao Senfoni, Varşova Senfoni, Prag Filarmoni, Belgrad Filarmoni, Kopenhag Filarmoni, Danimarka Senfoni, Rus Ulusal Orkestrası, Tokyo Filarmoni, Çin Filarmoni Orkestrası, Şangay Filarmoni Orkestrası, Taypey Senfoni Orkestrası, Umman Kraliyet Senfoni Orkestrası, Sydney Omega Topluluğu, Bogota Senfoni, Sao Paulo Filarmoni Orkestraları yönettiği orkestralardandır.

Meyer’in kayıt kariyeri, Fono-Forum, Diapason d’Or, Choc du Monde de la Musique, Gramophon, Grammy ödülleri gibi çok sayıda ödül kazanan DGG, Sony, RCA, EMI, Virgin, Alpha ve Aeon gibi büyük etiketlerle 50’den fazla eserden oluşmaktadır:
Oda müziği konusunda tutkulu olan Paul Meyer, Les Vents Français’i kurmuştur. Eric Le Sage ve Emmanuel Pahud ile Salon de Provence Uluslararası Müzik Festivali’nde kurucu ortaktır.

Paul Meyer, 2012 yılında Fransa’daki ve dünyadaki Sanata katkılarından dolayı, ‘’Commandeur dans l’Ordre des Arts et des Lettres’’ Fransa’nın en yüksek kültürel onuruna layık görülmüştür.

Masterclass Bedeli 2.300 TL

Önemli Notlar:
1) Ön kayıt için Başvuru Formunun doldurulması gerekmektedir.

2) Başvuru önceliği master class katılımcılarını belirlemede dikkate alınacaktır.

3) Başvuru formunuzda kısa eğitim özgeçmişinizi belirtmeniz beklenmektedir.

4) Başvurunuz tarafımıza ulaştığında ileriki adımlar için, belirttiğiniz telefon ve mail adresi aracılığıyla, yönlendirileceksiniz.

5) Masterclass kaydı için ön ödemenin aşağıda belirtilen banka hesabına yatırılması ve katılımcı isminin özellikle belirtildiği dekontun info@urlamuzikakademisi.com e-posta adresimize veya wtsp’tan 0532 6718760 numaraya gönderilmesi gerekmektedir.

6) Katılımcıların çalışmak istedikleri eserleri bildirmeleri, Piyano eşlik partilerini Urla Müzik Akademisi mail adresine urlamuzik@gmail.com veya info@urlamuzikakadesi.com yollamaları istenmektedir.

Hesap Numarası IBAN: TR 80 0006 7010 0000 0044 3307 62 (Elif Pekin)

Konaklama Önerileri :

Kutlukaya Butik Otel 0232-754 25 85 www.kutlukayabutikotel.com

Urla Pera Hotel 0 232-752 00 50 www.urlaperahotel.com

Urla Han Otel 0 232-754 20 77 www.otelhan.comENGLISH

Ever since his dazzling success in 1982 at the age of 17, as laureate of the prestigious Eurovision Contest and Young Concert Artist in New-York, Paul Meyer never ceases to surprise.
Considered at a very young age as an exceptional instrumentalist, his stellar career is studied with performances in major international venues alongside the world’s finest musicians such as Benny Goodman, Isaac Stern, Rostropovitch, Jean-Pierre Rampal, Martha Argerich, Yuri Bashmet, Gidon Kremer, Yehudi Menuhin, Yo-Yo Ma or Emmanuel Ax.

As a clarinetist, Paul Meyer is known as a soloist, chamber musician and teacher. Some of the most important composers in recent history have written for him, including Krzysztof Penderecki, Gerd Kühr, Michael Jarrell, Qigang Chen, Luciano Berio, Edith Canat de Chizy and Thierry Escaich. His encounter with Pierre Boulez and Luciano Berio – Berio dedicated to him his piece for clarinet Alternatim – was a decisive factor in the position he holds today in enhancing the repertoire of his instrument, thanks to his premieres of concertos written for him by contemporary composers.

He rapidly oriented himself towards orchestra conducting, while pursuing his performance skills which have won him a unique role as world-famous clarinetist. His recognition as a conductor, based on a profound understanding and experience of orchestral work, rapidly led him to conduct major chamber and symphony orchestras amongst which the Orchestre Philharmonique de Radio France, Orchestre Philharmonique de Nice, Brussels Philharmonic, Royal Flemish Philharmonic, Hamburger Sinfoniker, Bilbao Orkestra Sinfonika, Sinfonia Varsovia, Prague Philharmonic, Belgrade Philharmonic, Zürcher Kammerorchester, Orchestre de Chambre de Lausanne, Copenhagen Philharmonic Orchestra, Danish Symphony Orchestra, Russian National Orchestra, Tokyo Metropolitan, Tokyo Philharmonic Orchestra, China Philharmonic Orchestra, Shanghai Philharmonic Orchestra, China Philharmonic Orchestra, Taipeh Symphonic Orchestra, Royal Oman Symphony Orchestra, Sydney Omega Ensemble, Orquesta Filarmonica de Bogota, Orquesta Sinfonica de Sao Paulo.

Meyer’s recording career consists of over 50 works with major labels such as DGG, Sony, RCA, EMI, Virgin, Alpha and Aeon which have won numerous awards: Fono-Forum, Diapason d’Or, Choc du Monde de la Musique, Gramophon, Grammy Awards.

Passionate with chamber music, he has founded the ensemble Les Vents Français and is co-founder with Eric Le Sage and Emmanuel Pahud of the Festival International de Musique de Salon de Provence.

Paul Meyer has been awarded France’s highest cultural honour, the Commander of the Order of Arts and Letters, for his contribution to the Arts in France and throughout the world.

Masterclass fee (total) €350

Account Info:
Elif Pekin IBAN: TR 30 0006 7010 0000 0070 5575 52

Warnings:
1) Please indicate the participants name and 
family name on the receipt given by the bank and 
send the receipt information to info@urlamuzikakademisi.com e-mail address.
2) Please be informed that our contingency is limited. 
The application priority will be considered.


Accommodation
Kutlukaya Butik Otel 0232-754 25 85 www.kutlukayabutikotel.com
Urla Pera Hotel 0 232 752 00 50 www.urlaperahotel.com
Urla Han Otel   0 232 754 20 77 www.otelhan.com

Date

Sep 18 2020 - Sep 22 2020

School

Mannheim Chamber Orchestra

More Info

Register

Location

Urla Music Academy
Zafer Caddesi No:59 URLA, IZMIR
Category
PAUL MEYER

Instructor

PAUL MEYER
REGISTER